22 403 70 70 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


OC posiadaczy pojazdów mechanicznych


Zobacz też: AC, NNW, Assistance, Ubezpieczenie szyb, Ubezpieczenie opon, TAXI, Floty samochodowe 

DLA KOGO? 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Jeżeli jesteś posiadaczem pojazdu samochodowego, wolnobieżnego, motocyklu, motoroweru, ciągnika lub przyczepy, to musisz je mieć. Ubezpieczenie OC swoim zakresem terytorialnym obejmuje obok Polski także wszystkie pozostałe kraje Unii Europejskiej (tj.: Austrię, Belgię, Bułgarię, Chorwację, Finlandię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Luksemburg, Portugalię, Rumunię, Niemcy, Włochy, Wielką Brytanię, Danię, Szwecję, Węgry, Maltę, Litwę, Łotwę, Cypr, Czechy, Estonię, Słowację i Słowenię) oraz Andorę, Islandię, Norwegię, Szwajcarię i Serbię.

KORZYŚCI

W naszych biurach kupisz najtańsze OC dla każdego typu pojazdu. Zapłacisz tym mniej, im większe masz zniżki.

 

 

 

 

 

 

 

Naszym klientom oferujemy 60% zniżki już po trzech latach posiadania auta i  bezwypadkowej jazdy. A jeżeli masz skończone 35 lat, to otrzymasz od nas 60% zniżki nawet jeżeli jest to Twoje pierwsze auto! Wystarczy, że nie miałeś szkody przez ostatnie 3 lata jako użytkownik (np. auta służbowego).

Musisz wiedzieć, że ubezpieczenie OC automatycznie przedłuża się na kolejny rok, jeżeli nie wypowiesz umowy najpóźniej na jeden dzień przed jej końcem. Jest to tzw. zasada automatyzmu. Nie zadziała ona, jeżeli:

- składka ubezpieczeniowa za dotychczasową umowę nie została opłacona w całości; 

- nastąpiła zmiana właściciela pojazdu (nowość od 2012r.) 

Wybierając u nas tanie OC, możesz być pewien, że zrobiłeś krok we właściwym kierunku. Większość ubezpieczycieli gwarantuje bowiem wraz z OC – bezpłatne holowanie pojazdu po wypadku.

Ubezpieczyciele mają obowiązek informować swoich klientów o kończącym się ubezpieczeniu wraz z podaniem wysokości składki na kolejny rok oraz informacją o możliwości rozwiązania takiej umowy. 

ZAKRES UBEZPIECZENIA

Ubezpieczenie OC swoim zakresem obejmuje odpowiedzialność cywilną wobec osób trzecich wyrządzoną w mieniu (np. uszkodzone inne auto, ogrodzenie itp.) oraz na osobie (obrażenia ciała czy uszczerbek na zdrowiu).

Aktualnie suma gwarancyjna OC nie może być niższa niż równowartość w złotych:

  • w przypadku szkód na osobie -  5 000 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych,
  • w przypadku szkód w mieniu - 1 000 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych.

Zasady zawierania i wykonywania umów obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych określa Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. 2003.124, poz.1152 z pózn. zmianami). 

Prezentowane powyżej treści mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.